ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15618181
*
nr 1561 8181
Spegel
152x40
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 20:43:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 20:30:07
1
400 kr
1/9 20:57:48
2
250 kr
1/9 20:57:48
1
300 kr (Budbetjänt)
1/9 20:58:37
2
450 kr
1/9 22:57:05
3
700 kr
2/9 20:56:14
2
600 kr
2/9 20:56:14
3
700 kr (Budbetjänt)
3/9 14:03:40
2
800 kr
3/9 14:17:13
3
1.300 kr
4/9 18:08:03
4
1.000 kr
4/9 18:08:03
3
1.100 kr (Budbetjänt)
4/9 18:08:09
4
1.200 kr
4/9 18:08:09
3
1.300 kr (Budbetjänt)
4/9 20:31:04
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1561 8181
Spegel
152x40
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 20:30:07 | 1 | 400 kr |
1/9 20:57:48 | 2 | 250 kr |
1/9 20:57:48 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
1/9 20:58:37 | 2 | 450 kr |
1/9 22:57:05 | 3 | 700 kr |
2/9 20:56:14 | 2 | 600 kr |
2/9 20:56:14 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
3/9 14:03:40 | 2 | 800 kr |
3/9 14:17:13 | 3 | 1.300 kr |
4/9 18:08:03 | 4 | 1.000 kr |
4/9 18:08:03 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
4/9 18:08:09 | 4 | 1.200 kr |
4/9 18:08:09 | 3 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
4/9 20:31:04 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02